产品名称:Fluoropore 表面滤膜,PTFE,疏水,1.0 µm,142 mm,白色,光面
产品型号:FALP14250
This is a 142 mm hydrophobic Fluoropore PTFE membrane with a 1.0 um pore size bonded to a high density polyethylene support. Fluoropore hydrophobic PTFE membranes feature broad chemical compatiblity w More>>
- 产品介绍
重要规格表
描述 产品目录编号 FALP14250 商名 - Fluoropore
描述 Fluoropore 表面滤膜,PTFE,疏水,1.0 µm,142 mm,白色,光面 产品信息 过滤器代码 FALP 过滤器颜色 白色 最高工作温度(°C) 130 过滤器类型 表面滤膜 应用 应用 This is a 142 mm hydrophobic Fluoropore PTFE membrane with a 1.0 um pore size bonded to a high density polyethylene support. Fluoropore hydrophobic PTFE membranes feature broad chemical compatiblity with acids, bases & solvents. 生物信息 媒质 Fluoropore® 可湿润性 疏水 理化信息 孔径(µm) 1.0 空气流量(L/min x cm²) 16 23°C时的泡点 ≥0.5 bar 重量分析的提取物(%) 0.5 孔隙率% 85 水流量(L/min x cm²) 90 尺寸 过滤器表面 光面 厚度(µm) 175 过滤器直径(mm) 142 材料信息 化学 - Hydrophobic PTFE